Czynne
Pn
08:00 - 20:00
Wt
08:00 - 20:00
Śr
08:00 - 20:00
Czw
08:00 - 20:00
Pt
08:00 - 20:00
Sob
10:00 - 18:00
Niedz
11:00 - 14:00
Tel. 722 365 555
Email biuro@weterynarzgorzow.com

Paszporty

Aby wyjechać z psem, kotem lub tchórzofretką do krajów Unii Europejskiej zwierzę musi posiadać paszport i aktualne szczepienie przeciwko wściekliźnie (inne przepisy obowiązują przy wywożeniu zwierząt do Wielkiej Brytanii, Szwecji, Irlandii i na Maltę).

Wyrobienie paszportu dla naszego pupila nie wymaga wiele trudu. Wystarczy, aby zwierzak był stale i czytelnie oznakowany – miał trwale zrobiony tatuaż, a najlepiej wszczepiony specjalny chip. Zabieg chipowania jest przeprowadzany przez uprawnionych do tego lekarzy weterynarii.

Aby wyrobić paszport musimy posiadać:

  • dane właściciela
  • dane zwierzęcia
  • numer oznakowania zwierzęcia (tatuaż, microchip)
  • zaświadczenie o ostatnim szczepieniu przeciwko wściekliźnie(Zwierzę musi być wcześniej oznakowane. Jeżeli jest to pierwsze szczepienie to ważne jest ono dopiero po 30 dniach)
  • Oznakowanie i szczepienie możecie Państwo wykonać na miejscu w czasie wizyty. Po spełnieniu tych wymagań paszport jest wypisywany od ręki.

Na nieszczęście, w niektórych krajach Unii Europejskiej same szczepienia przeciw wściekliźnie nie wystarczą. Poniektóre z nich nie uznają także tatuaży jako formy trwałego naznaczenia. Chcąc  wyjechać za granicę do  Wielkiej Brytanii i Irlandii nasz pies musi mieć czip i odbyć szczepienie przeciw wściekliźnie i badania krwi, a tuż przed samym wyjazdem zostać odrobaczony.

Chcąc przekroczyć z naszym pupilem granice kraju niezrzeszonego w Unii Europejskiej wystarczy nam świadectwo zdrowia wystawione za pośrednictwem Powiatowego Lekarza Weterynarii. Jeśli jednak po drodze do takiego kraju będziemy musieli przekraczać granice krajów zrzeszonych paszport będzie niebezużytecznym dokumentem. Lepiej jest więc uniknąć problemów i zadbać o jego wyrobienie jeszcze na parę miesięcy przed przewidywanym urlopem.